Hudební nahrávky live, studio, reál

Nabízíme Vám profesionální realizaci hudebních nahrávek v oblasti akustické hudby.

Hudební nahrávky - leták Koncepce hudebních nahrávek usiluje o takové ztvárnění zvukového snímku, na jaké je posluchač zvyklý bezprostředním vnímáním hudby v koncertním sále. Snahou je využití přirozených vlivů jako je např. akustika prostoru, akustické vlastnosti nástrojů, jejich rozmístění, režie dirigenta atd. Zvukové snímky lze přizpůsobit i svébytnému provedení charakteristické pro konkrétní hudební dílo a interpreta.
Pokud styl hudební skladby (např. jazzové, modernější akustické hudby) nebo ne příliš vhodné prostředí vyžaduje spíše potlačení akustického prostoru, lze nástroje snímat kontaktním - detailním způsobem a celkový výsledek dotvořit studiově, pomocí efektových procesorů.
Doporučujeme, kde to podmínky dovolují, využít koncepce přirozených akustických poměrů, které tvoří přesvědčivé a hlavně různorodé barvy hudebních snímků a odlišují se svojí nezaměnitelnou dimenzí od sterilních studiových nahrávek.

Záznamová technika využívá nejmodernější technologie v možnostech zpracování zvuku. K nahrávce se využívá digitální zařízení s harddiskovým záznamem s možností rozlišení až 24bit / 96kHz. Počet zvukových stop závisí na cílovém účelu použití nahrávky a charakteru snímané hudby. Je možno např. sólový nástroj zaznamenat odděleně od orchestru do zvláštní zvukové stopy, nebo odděleně zaznamenávat jednotlivé nástroje v duu, triu, kvartetu či v individuálních sekcích symfonického orchestru a teprve následně jednotlivé stopy upravovat a mixovat do výsledného celku. Pro live nahrávky slouží nejčastěji stereofonní HD záznam nebo čtyřstopý HD záznam k oddělení sóla. Pro náročnější nahrávky členitějších hudebních těles lze použít osmistopý HD záznam. Na vícestopý záznam navazují služby studiového zpracování - editace, mix, mastering. Ke snímání nástrojů se používají kondenzátorové mikrofony především značek DPA, Rode, Sennheiser. Mixážní zařízení a předzesilovače jsou značek Shure a Digidesign.

Umístění mikrofonů při live koncertech je realizováno různými způsoby. V některých případech lze použít miniaturní mikrofony, které jsou svými rozměry téměř neviditelné a tím opticky nenarušují vzhled koncertního tělesa, např. při současném natáčení videozáznamu. Koncert tak lze zvukově natočit v podstatě skrytě. Umožňuje to moderní technologie mikrofonů firmy DPA. Dále lze využít (dle konkrétního prostoru) konzole zavěšené ze stropu nebo z bočních stěn, balkónů apod. Tento způsob poskytuje vysokou kvalitu snímání společně s nerušeným vzhledem hudebního tělesa. Je však náročnější na montáž a tudíž i cenu. Nejklasičtější umístění mikrofonů se realizuje pomocí jednoramenných mikrofonních stativů.
Mobilní vícestopé natáčení v reálu umožňuje mimo jiné vícekanálový výstupní formát nahrávky 5+1, která je využitelná např. pro scénickou hudbu ve filmech se zvukovým formátem Dolby Digital.

Nahrávka live koncertu:
Příprava k natáčení začíná v ideálním případě při krátké zkoušce, pokud je před koncertem v těsné blízkosti (např. 1 hod. před začátkem) zorganizována.

set A "ekonomi" cena: 2 990,-
Vhodné pro nahrávky sólových nástrojů, kvartet, komorních a symfonických orchestrů.
Cena zahrnuje: digitální záznam stereo, 2 mikrofony, stativy, příslušenství, mastering, výsledný zvukový nosič CD, doprava po Praze

set B "standart" cena: 4 990,-
Vhodné v případě, je-li požadavek na dodatečné přesné vyrovnání hlasitostí a barev sólových a doprovodných nástrojů.
Cena zahrnuje: digitální záznam 4 stopy, 4 mikrofony, stativy, příslušenství, mix, mastering, výsledný zvukový nosič CD, doprava po Praze

set C "all" cena: 6 990,-
Vhodné pro členitější hudební tělesa, kde je požadavek na dodatečné přesné vyrovnání hlasitostí a barev jednotlivých sekcí orchestru.
Cena zahrnuje: digitální záznam 8 stop, 8 mikrofonů, stativy, příslušenství, mix, mastering, výsledný zvukový nosič CD, doprava po Praze

Doplňky:
Montáž a demontáž závěsné konzole na mikrofony: cena dle náročnosti
Každý další mikrofon s příslušenstvím k jednotlivým setům: 400,-

Studiová nahrávka v reálném akustickém prostředí - 1 frekvence (4 hod.):
Ceny jsou shodné s nahrávkami live koncertů dle technické výbavy A, B, C, nezahrnují editaci, mix a mastering.
Editace, mix, mastering ve studiu - 1hod. 1 000,-   1 frekvence (4 hod) 3 000,-

Zvukové záznamy ve všech technologických setech A, B, C jsou svojí kvalitou využitelné pro následnou distribuční výrobu CD nosičů. Pro tento účel je možno zpracovat záznam do finální podoby nebo dodat natočený vícestopý záznam v kompatibilním formátu pro mix a mastering v jiném studiu. Stejně tak je možné, zpracovat již natočený zvukový záznam a upravit ho pro master CD.

Technické prostředky lze po dohodě kombinovat a upravovat. Mobilní natáčení je možné i mimo Prahu. Pro studiové natáčení Vám můžeme zprostředkovat pronájem zvukového studia nebo reálného prostoru.
Výběr technologie, vhodného akustického prostředí a další dotazy Vám můžeme zodpovědět na uvedených kontaktech.


2006 © NoTrouble